Tenslotte dient nog vermeld te worden het R. K. Meisjesinter naat „Schoonaerde" te Brummen (dorp) voor opleiding van gezins verzorgsters en het Opleidingsinstituut van missionarissen in „De Wildbaan" MARKTEN EN KERMISSEN De kermis te Brummen (dorp) is officieel bepaald op de vierde zondag en de daarop volgende maandag van de maand augustus. Volgens een oud gebruik begint de kermis op de daaraan vooraf gaande zaterdag. Voor Hall is de kermis officieel bepaald op de 3e zondag van de maand september, maar het oude gebruik laat ook hier de verma kelijkheden beginnen op de zaterdag daaraan voorafgaande. Brummen (dorp) heeft een voorjaarsmarkt op de tweede dinsdag van de maand april en een najaarsmarkt op de vierde dinsdag van de maand september. Eerbeek heeft al meer dan 50 jaar een honing-, was-, en bijen- markt, die wordt gehouden op de zaterdag na de derde zondag van de maand september. Bovendien heeft Brummen (dorp) nog een wekelijkse biggen- markt op dinsdag. BANKEN De volgende banken zijn in de gemeente Brummen gevestigd: (Brummen dorp): Ned. Handel Maatschappij N.V. Coöp. Boerenleenbank; Spaarbank der Spaarbankvereeniging te Zutphen. Eerbeek: Rotterdamse Bank N.V.; Coöp. Boerenleenbank; Spaarbank der Spaarbankvereeniging te Zutphen. VOLKSHUISVESTING. De gemeente Brummen telt weliswaar ongeveer 3000 woningen, maar het aantal slechte woningen dat niet meer te verbeteren is, bedraagt 1/6 hiervan of 500 woningen, waardoor de huisvesting der inwoners wel zeer bemoeilijkt wordt. De beide bouwverenigingen n.l. te Brummen (dorp) en te Eer beek exploiteren respectievelijk 300 en 238 woningwetwoningen. Van dit totaal van 538 woningen werden er 496 gebouwd na 1945. Ondanks deze bouwbedrijvigheid is het aantal woningzoeken den nog zeer groot. 10

Adresboek Brummen (1956) | 1956 | | pagina 9