de Vereenigde Papierfabrieken; papierfabriek Huiskamp-Sanders; papier- en papierwarenfabriek v./h. G. G. J. Schut golfkartonfabriek Z. de Zeeuw; golfpapierfabriek Pillopak; golfkartonfabriek ,,De Hoop papierfabriek „Coldenhove". Om een denkbeeld te geven van de uitbreiding van de Eerbeekse papierindustrie over een tijdvak van bijna 50 jaar moge dienen, dat het vereiste machine-vermogen in 1912 omtrent 550 pk bedroeg, geleverd door eigen stoommachines. Thans vragen de gezamenlijke papierfabrieken een vermogen van ruim 8000 pk. Het aantal werk- nemers steeg in genoemd tijdvak van 200 tot ruim 1200. Ook in Eerbeek treft men een geregelde aanbouw van woonhuizen aan, waardoor een meer aaneengesloten geheel ontstaat. Vermelding dienen nog de volgende bedrijven: V.E.C.O. Zeefplatenfabriek N.V. en Machinefabriek Gebroeders Kersten te Eerbeek en Machinefabriek H. H. Drent te Hall. Het aantal werknemers dat in de plaatselijke industrieën werk zaam is (industrieën met meer dan 25 werknemers) bedraagt onge veer 2000. CULTUUR EN ONTSPANNING De gemeente Brummen telt tal van muziek-, zang-, en toneelver enigingen. Enkele muziekverenigingen genieten zelfs een uitsteken de reputatie, doordat zij zich wisten omhoog te werken tot de Vaandelafdeling, de hoogste afdeling van de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Ook de sport wordt druk beoefend. Op het gebied van de paar densport heeft Brummen een goede naam; in de beide dorpen Brummen en Eerbeek zijn bekende rijverenigingen. Verder zijn er tennis- en voetbalclubs, gymnastiek-, athletiek-, en handbalvereni gingen. Ook de kegelsport en de hengelsport wordt druk beoefend. Eerbeek heeft een particuliere zweminrichting; Brummen (dorp) een gemeentelijke zweminrichting, alsmede een badhuis van de af deling Brummen van het Roode Kruis. Door zijn onvolprezen ligging in het mooie Veluweland heeft Eerbeek verschillende kampeercentra, waarvan de grootste zijn het kampeercentrum „Coldenhove" met daarnaast een bungalow park met vele bungalows en het kampeercentrum Robertsoord In Brummen (dorp) heeft het bijzonder fraai gelegen kasteel „De Engelenburg" de bestemming gekregen als vacantierecreatieoord van de Twentsche Bank N.V., terwijl Hall in het A.B.K.-Huis een vacantieoord bezit van de Stichting Natuurvrienden. 6

Adresboek Brummen (1956) | 1956 | | pagina 5