LIGGING Het dorp Brummen ligt aan de spoorlijn Arnhem-Zutphen en aan de autobuslijn der Gelderse Tramweg Maatschappij Arnhem- Deventer, met halfuurdiensten in beide richtingen. Het Bronkhorsterveer verzorgt het vervoer over de IJssel van en naar de Gelderse Achterhoek; bij genoemd veer ligt een ruime loswal voor de schepen. Hoewel Eerbeek gelegen is aan de spoorlijn Dieren-Apeldoorn, wordt deze lijn slechts gebruikt voor goederenvervoer. Het perso nenvervoer geschiedt met autobussen van de V.A.D. welke uur diensten onderhoudt met Dieren en Apeldoorn. Voor het vracht vervoer te water profiteert Eerbeek tevens van het Apeldoorn- Dierense kanaal. Een behoorlijke loswal staat de Eerbeekse indus trie ten dienste. Het wegennet der gemeente verkeert over het algemeen in goede staat. Momenteel beschikt de gemeente over 110 km verharde we gen en 100 km zandwegen. Plannen tot verdere verharding van zandwegen zijn in uitvoering en in voorbereiding. MIDDELEN VAN BESTAAN Hoewel landbouw, fruitteelt en veeteelt (paardenfokkerij) nog zeer belangrijk zijn, vraagt de industrie in de jaren na de tweede wereldoorlog steeds meer werkkrachten. Dat echter het agrarisch deel nog steeds zeer belangrijk is. blijkt wel uit het grote aantal organisaties op landbouw- en veeteeltgebied. De Coöp Boerenbond Eerbeek-Voorstonden G. A. had in 1954/1955 bijvoorbeeld een om zet van 1.3 miljoen gulden. De zo juist genoemde uitbreiding van de industrie heeft vooral betrekking op de dorpen Brummen en Eerbeek. In het eerst ge noemde dorp onderging vooral de fabriek van de Fijn Mechanische Industrie ..Becker's Sons" N.V. na de tweede wereldoorlog een zeer sterke uitbreiding in produktie en personeelsbezetting. Werk ten er vóór 1940 in dit bedrijf 50 werknemers, dit aantal is thans uitgegroeid tot ongeveer 700. Mede als gevolg hiervan verrezen in snel tempo nieuwe woon wijken. Een andere industrie van betekenis in Brummen (dorp) is de N.V. Lips Scheepsschroevengieterij, terwijl binnenkort de ope ning te verwachten is van een bedrijf der N.V. Cedro (fabriek tot bereiding van vruchtenprodukten) aan de Hazenberg. De papierindustrie in Eerbeek breidde zich na de tweede wereld oorlog ook enorm uit. Men vindt er thans 7 papierfabrieken, n.l.

Adresboek Brummen (1956) | 1956 | | pagina 4