VOORWOORD Bij het verschijnen van dit nieuwe adresboek, wil ik beginnen, de initiatiefnemers tot deze uitgave een woord van hulde en dank te brengen voor het enorme werk, dat met deze bewerking ge moeid is geweest. Velen zullen zich afvragen: is er wel een reden om in een platte landsgemeente als Brummen met een adresboek uit te komen? Het antwoord hierop kan kort zijn. Reeds in de twintiger jaren werd in Brummen tot de uitgave van een adresboek overgegaan, in een tijd dus, dat onze gemeente nog betrekkelijk klein was en reeds toen voorzag dit boek blijkbaar in een behoefte, daar velen het gemak van dit boek reeds toen hebben weten te waarderen. Thans nu on ze gemeente zo gegroeid is, en nog steeds groter wordt en de in woners speciaal na de oorlog zo vaak en zo dikwijls van woonstee zijn verwisseld, kan het niet anders zijn, dan dat nog een veel groter deel van onze bevolking al deze veranderingen niet meer precies weet en daarom dikwijls moet zoeken om uit te vinden, waar een bepaald persoon woont. Speciaal onze zakenmensen en onze verenigingsbesturen zullen in dit adresboek een dankbare hulpkracht voor hun werk kunnen vinden en ik twijfel er dan ook niet aan, of deze uitgave zal een succes worden. De afdeling Brummen van het Nederlandsche Roode Kruis, die bij het welslagen van deze uitgave ten nauwste betrokken is, wil dan ook dit boek niet in zee doen gaan, voor en aleer nogmaals een woord van grote erkentelijkheid te hebben laten horen aan hen, die geheel belangeloos zo ontzettend veel tijd en moeite hieraan ge geven hebben. Zonder hun hulp en toewijding zou deze uitgave nimmer tot stand zijn gekomen. Ook het gemeentebestuur van Brummen mag hier een woord van dank worden gebracht, voor de grote hulp, die het heeft verleend bij de samenstelling uit het bevolkingsregister. Brummen, mei 1956. Mr. L. A. S. J. BARON VAN DER FELTZ Voorzitter Afdeling Brummen van het Nederlandsche Roode Kruis.

Adresboek Brummen (1956) | 1956 | | pagina 2